Nutrisystem

pgun

Cathlete
Hi Everyone

I was wondering if anyone has tried the prepackaged diet called Nutrisystem? It is pretty expensive for the month but only costs $10 per day for your whole day worth of food including snack. Any feedback would be appreciated.

Thanks
Penny
 
Don't you also still have to buy and use all of your produce? All of the fruits and veggies they recommend in addition to their prepackaged food can get pretty pricey. Of course, I'm talking about the OLD nutrisystem - from about 15-20 years ago. I used to manage a Nutrisystem weight loss center and I know how expensive it was. But perhaps they've re-worked everything. Has anyone tried the latest version from the infomercials?

Lorrie
 
I am not really sure about the extra food. I will go to the website to see if it says anything.

Penny
 

Our Newsletter

Get awesome content delivered straight to your inbox.

Top